Adana ve Mersin Bölgesi Kuluçka ve Hızlandırma Destek Programları Tanıtım Toplantısı - 7 Mart 2024

Adana ve Mersin Bölgesi Kuluçka ve Hızlandırma Destek Programları Tanıtım Toplantısı: 7 Mart 2024

Avrupa Birliği tarafından fonlanan, Dünya Bankası koordinasyonuyla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen SEECO projesinin, Adana ve Mersin’de Çukurova Kalkınma Ajansı iş birliğiyle yürütülen Kuluçka ve Hızlandırma Destek Programları, düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

SEECO Proje Yöneticisi Hande Kara açılış konuşmasında, projenin uygulama bölgesindeki amaç ve hedeflerine değinerek, proje ilgili detaylı bilgi verdi.

Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Rifat Duran ise, Ajansın bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetlerine değinerek, projenin önemine dikkat çekti.

Adana Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, üretim amaçlı, iş geliştirici, ekonomiye katkısı olan bu projelerin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı

Açılış konuşmalarının ardından Çukurova Kalkınma Ajansı Uzmanı ve SEECO Projesi odak kişisi Esma Karabıyık ve Projenin Adana ve Mersin sorumlu Topluluk Uygulama Ortağı Takım Lideri Aytekin Ağır, projenin genel yapısı ile ilgili bilgi verdi.

Konuşmaların ardından, Mikado Danışmanlık Toplumsal Yatırım Programları Koordinatörü Bilge Derdiyok, Kale Grubu Sosyal Girişimcilik Programları Yöneticisi Okan Pala sosyal girişimcilik alanında tecrübelerini paylaştılar.

Toplantı, proje kapsamında Adana ve Mersin’de desteklenen geçim kaynağı tesislerinin tanıtımı ile sona erdi.

SEECO Projesi

SEECO Projesi

SEECO Projesi

SEECO Projesi

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
 
Dünya Bankası